Zanim rozpoczęłam pracę jako tester, zupełnie nie wiedziałam czym jest testowanie, nigdy wcześniej nie miałam z nim do czynienia. Bardzo bałam się, że przez mój brak wiedzy nie poradzę sobie w tej pracy. Jeżeli macie tak samo to niech was to nie powstrzyma przed złożeniem CV właśnie na to stanowisko. Przychodząc do nowej pracy otrzymacie wiele szkoleń opisujących co dokładnie macie robić. Będziecie mieli osobę odpowiedzialną za wasze wprowadzenie do firmy, która chętnie wam pomoże, naprawdę nie ma się czego obawiać. Ja trafiłam na najlepszą nauczycielkę jaką mogłam. Asia nauczyła mnie najważniejszych nawyków testerskich, jestem jej wdzięczna bo właśnie dzięki niej nauczyłam się tak wiele.

Czym jest testowanie?

Czym jest testowanie najlepiej przedstawi poniższy obrazek, nie zawiera on wszystkich czynności testowania ponieważ tak naprawdę dla każdego z nas testowanie jest czymś innym. Chciałabym również, żebyście się podzieli swoimi przemyśleniami na temat czym testowanie jest dla was? Dzięki waszym opiniom będę mogła stworzyć mapę myśli, która będzie zawierała wszystko czym jest testowanie w praktyce.

 

obraz1

 

Dlaczego czas w testowaniu ma znaczenie?

Najważniejszym celem testowania, jest znalezienie defektów w jak najwcześniejszej fazie testowania. Zapytasz dlaczego czas gra tu tak ważną rolę? Odpowiedź jest bardzo prosta, czym później wykryjesz błąd tym więcej będzie kosztować jego naprawa. Kod aplikacji zwiększa się każdego dnia, trudniejsze tym samym jest naprawienie potencjalnych błędów. Programista musi poświęcić czas na znalezienie miejsca w którym powinien zostać naprawiony błąd, zmienić go na poprawny oraz wprowadzić zmiany, tester natomiast musi po raz kolejny sprawdzić czy dana funkcjonalność działa poprawnie. To wszystko trwa. Niezwykle ważne w testowaniu jest dokładność i cierpliwość. Musicie wiedzieć, że często jest tak, że przy pierwszym, drugim czy trzecim wykonaniu testu wszystko jest wspaniale, jednak już za dziesiątym wykonaniem nagle się coś wysypuje. Nie ma idealnie zaprogramowanej aplikacji, zawsze pojawią się jakieś błędy, wszystko zależy od waszej motywacji oraz tego czy chcecie znaleźć błąd czy tylko zrobić TC modląc się przy tym, żeby nic po drodze się nie wydarzyło.

Wszystkie pojęcia, które znajdują się w tym wpisie będą dokładnie poruszone w kolejnych wpisach. Przygotujcie się na sporą dawkę wiedzy, którą powinniście przyswoić, aby praca jako tester była łatwiejsza i dużo przyjemniejsza.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 odpowiedzi na "Czym jest testowanie? Pora wkroczyć w świat testów"

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej
Zgoda