Pierwszy wpis wzbudza tak samo wiele emocji, niepokoju, lęku, ekscytacji jak, wtedy kiedy robimy to, co nieznane i niepewne. Wkraczamy w świat nie wiedząc, czy uda nam się dokonać tego, czego chcemy i o czym marzymy, stojąc na progu czegoś zupełnie dla nas nowego.

Po co stworzyłam ten blog?

Blog ten został stworzony z zamiarem utworzenia skarbnicy wiedzy dotyczącej testowania. Będzie to wiedza nie tylko teoretyczna, chcę wam przekazać swoje własne doświadczenia, których od kilkunastu miesięcy doświadczam. Nie będzie to nudna encyklopedia, przy której będziecie zasypiać. Nie będą to również nic nieznaczące i nic niewprowadzające wpisy. Nauka, nieustanne odkrywanie, praca nad sobą, walka ze stresem, słabościami to właśnie kocham, to cała ja – Testerka. Kiedy czuję, że stoję w miejscu wybieram inną drogę nie patrząc ile wysiłku będzie mnie to kosztować. Testowanie nie jest łatwe, nie jest też nadmiernie trudne. Tak naprawdę czym będzie dla Ciebie zależy wyłącznie od tego, jak bardzo będziesz chciała się w nie wdrożyć, którą ścieżką iść.

Jak zaczęła się moja historia z testowaniem?

Po skończonych studiach informatycznych myślałam o tym, gdzie mogę zacząć pracę. Zastanawiałam się co powinnam zrobić, żeby nauczyć się walczyć z brakiem wiary w siebie, swoje umiejętności, z ogromnym stresem, który przepełniał mnie przez cały czas. Studiowałam programowanie, nie czułam się jednak na tyle silna, by zacząć pracę jako programistka. Powiedziałam sobie „Dorota, nie musisz od razu zacząć od programowania”. Nie czuję teraz, że coś przegrałam czy, że się poddałam. Mój wybór, aby na początku zostać testerką był w pełni przemyślany, nie czuję się gorsza, że robię coś łatwiejszego. Jestem osobą, która w życiu kieruje się zasadą „Rób coś na 100% albo wcale”. Programowanie na ten moment było dla mnie po prostu za trudne i umiem się do tego przyznać, chociaż wcale nie jest to dla mnie łatwe. Jestem młodą osobą dlatego nie martwiłam się podejmując tą, a nie inną pracę, że marnuje czas na prostsze rzeczy, to mi było potrzebne. Od tego czasu otworzyłam się nie tylko na ludzi, to co mnie najbardziej cieszy jest to, że otworzyłam się na samą siebie, zdobyłam doświadczenie, które w przyszłości pozwoli mi zostać bardzo dobrą programistką, tego marzenia nigdy nie odpuszczę i udowodnię sobie i innym, że jeśli walczysz o swoje marzenia i idziesz własną drogą, osiągniesz to, czego pragniesz.

Jeśli chcesz poznać czym jest testowanie. Jeśli zastanawiasz się, czy powinnaś postawić na testowanie. Jeśli chcesz zdobyć wiedzę, która na pewno ułatwi Ci start w pracy jako tester. Jeśli chcesz dzielić się swoimi wrażeniami, doświadczeniami. Jeśli jesteś nieśmiała, nie wierzysz w swój potencjał, myślisz, że zbyt mało wiesz to ten blog jest dla Ciebie. Dla Ciebie go stworzyłam, po to, aby dodać Ci nie tylko wiary w siebie, ale także poruszyć tematy dzięki, którym Twoja praca stanie się znacznie łatwiejsza.

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Jedna odpowiedź na "Wpis na dobry początek – czyli co znajdziecie na blogu „Testerka.pl”?"

  • 21 grudnia, 2016 o 3:29 pm

    Oryginalna tematyka, będę czasem zaglądać:)

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej
Zgoda